CHELATACJA

OZONOTERAPIA, HOMEOPATIA, SUPLEMENTACJA DIETY

Kontakt

telefon kontaktowy:
(61) 833 70 65
telefon komorkowy:
601 749 059
e-mail: marvip@wp.pl

Chelatacja objaśnienie metody


Nazwa pochodzi od greckiego słowa chele, co oznacza pazur albo kleszcze, szczypce kraba.

Związki chelatowe (kleszczowe) powstają wówczas, gdy następuje trwałe połączenie substancji organicznej z jonem metalu co najmniej dwuwartościowego.

Przykładami naturalnych związków chelatowych są: hemoglobina, mająca w cząsteczce jon żelaza, chlorofil, mający w cząsteczce jon magnezu.

Taką substancją jest właśnie EDTA - syntetyczny - sztuczny - aminokwas stosowany już w latach 50 do leczenia zatruć metalami ciężkimi, ołowiem i rtęcią. Jeżeli wprowadzimy do organizmu taką aktywną substancję organiczną, to będzie ona z metalami tworzyła trwałe związki, dobrze rozpuszczalne w płynach ustrojowych i jako zbędne, będą one szybko wydalane przez nerki z organizmu.

Najczęściej dwie godziny po zakończeniu wlewu dożylnego ok. 80% podanego EDTA jest już wydalone do moczu. Substancja ta, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków nie zaśmieca naszego wnętrza - nie wchodzi w metabolizm i wydala się w całości.

W podreczniku "Leków Współczesnej Terapii" , w najpoważniejszym i najbardziej wiarygodnym podręczniku o lekach współczesnego lekarza w Polsce,na temat terapii chelatowej napisano:" Kwas wersenowy i jego sole- EDTA, są stosowane w medycynie w leczeniu zatruć metalami ciężkimi. W ostatnich latach EDTA jest coraz powszechniej stosowany w celu oczyszczania organizmu ze złogów miażdżycowych. Wykazano bowiem, że EDTA zapobiega utlenianiu lipidów i cholesterolu, zmniejsza lepkość krwi, zwiększa elastyczność tętnic, umożliwia lepsze ukrwienie m. sercowego i zapobiega powstawaniu choroby niedokrwiennej serca." Terapią z udziałem chelatacji osiąga się podobny efekt zdrowotny co przy pomocy długotrwałej głodówki leczniczej unikając jednak sporych niedogodności głodowania. Głodówki, pomimo generalnie pozytywnego wpływu na zdrowie, nie są jednak w stanie usunąć z ustroju zalegających tam od wielu lat w nadmiarze złogów metali ciężkich, co z powodzeniem uzyskujemy ww. terapią. Z drugiej strony, znany jest wybitnie pozytywny wpływ postów, czyli głodówek na długowieczność.
LOGO Medical Studio

Medical Studio Medycyna Naturalna Tlenoterapia Poznań -ozonowanie krwi, komora hiperbaryczna Poznań,tlenoterapia Poznań poznań, chelatacja poznań, ozon, ozonoterapia, homeopatia, satro,kwas liponowy ,thiogamma,solcoseryl,
oczyszczanie organizmu,vit C,askorbinian sodu, vit C wlewy dożylne,glutation, woda utleniona, nadtlenek wodoru,arginina,lizyna ,niacyna
Strona główna | Chelatacja | Ozonoterapia | Homeopatia | Diagnoza | Cennik | Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych