CHELATACJA

OZONOTERAPIA, HOMEOPATIA, SUPLEMENTACJA DIETY

Kontakt

telefon kontaktowy:
(61) 833 70 65
telefon komorkowy:
601 749 059
e-mail: marvip@wp.pl

Definicja


Współczesną postać homeopatii zawdzięczamy odkryciom i pracom niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna, który żył w latach od 1755 do 1843. Hahnemann wprowadził termin homeopatii dla określenia powyższej metody leczenia oraz termin alopatii, do której dla odróżnienia zaliczył wszystkie inne metody leczenia niebędące homeopatią. Oba określenia przetrwały i są stosowane do dnia dzisiejszego. Podstawowe założenia leczenia homeopatycznego Hahnemann opisał w dziele pt. "Organon sztuki medycznej", które zostało opublikowane po raz pierwszy w 1810. "Organon" Hahnemanna nazywany jest potocznie "biblią homeopatyczną".

Homeopatia od samego początku budziła kontrowersje i sprzeciw profesorów medycyny akademickiej, tym niemniej przetrwała już ponad 200 lat, zyskała zwolenników i jest stosowana w wielu krajach na całym świecie u ludzi i zwierząt.

W homeopatii wyróżniamy dwa główne nurty:
  • homeopatię klasyczną
  • homeopatię kliniczną.
W homeopatii klasycznej poszukuje się indywidualnego leku dla pacjenta, tzw. simillimum, który obejmowałby wszystkie psychiczne i somatyczne (cielesne) objawy danego pacjenta. W homeopatii klinicznej (zwanej też przyrodniczą lub objawową) poszukuje się leku na daną chorobę. Homeopatia kliniczna stanowi zawężoną formę homeopatii, jest łatwiejsza w praktykowaniu i częściej stosowana. W handlu spotyka sie też wieloskładnikowe preparaty homeopatyczne.

Leki homeopatyczne są najczęściej wykonywane z części roślin i zwierząt oraz minerałów, pierwiastków i ich związków chemicznych, które również (podobnie jak człowiek) posiadają własne pole elektromagnetyczne w sobie i wokół siebie. Leki homeopatyczne są lekami energetycznymi i przekazują pacjentowi za pośrednictwem wody informację i energię pochodzącą od substancji wyjściowej w formie odcisku (blueprint). Są produkowane zgodnie z zaleceniami niemieckiej farmakopei homeopatycznej. Mogą być stosowane doustnie (kropelki, kuleczki cukrowe) lub zewnętrznie (maści, żele).

Video


Nie jest znany dokładny mechanizm działania leków homeopatycznych, choć najczęściej łączony jest z hipotezą pamięci wody.

Z punktu widzenia filozoficznego homeopatia opiera się na paradygmacie prawdy i istnienia naturalnego porządku we Wszechświecie, podobnie jak cała nauka. Natomiast homeopatia nie stosuje się do paradygmatu materialistycznego, albowiem myśli i emocje pacjenta, które odgrywają kluczową rolę w stawianiu diagnozy homeopatycznej, są niematerialne. Także dynamizowanie roztworów i siła życiowa, którą zdaniem homeopatów wzmacniają leki homeopatyczne, nie mieszczą się w koncepcie materialistycznym, według którego tylko świat materialny może być przedmiotem badań. Między innymi z tego powodu homeopatię określa się mianem szarlatanerii i zalicza do pseudonauki. Pada zazwyczaj argument, że w buteleczce z lekiem homeopatycznym nie ma nic poza wodą z cukrem, a skoro nie ma materialnej substancji, to nie może być mowy o działaniu na organizm ludzki, bo nie może działać coś, czego nie ma, a przynajmniej coś, czego nie można wykryć aktualnymi metodami analitycznymi.Większość przeprowadzonych badań naukowych nie potwierdza skuteczności leków homeopatycznych, podczas gdy tylko nieliczne badania wskazują na efektywność znacznie wyższą niż placebo w niektórych schorzeniach, tj. alergie i choroby górnych dróg oddechowych. Homeopaci powołują się na bogatą kazuistykę indywidualnych przypadków wyleczenia i dowody pozytywnego reagowania pacjenta na podanie środka homeopatycznego. W związku z tą rozbieżnością pomiędzy wynikami badań naukowych a wieloletnimi doświadczeniami homeopatów konieczne jest przeprowadzenie większej liczby niezależnych badań klinicznych. Spór o skuteczność lub brak skuteczności leków homeopatycznych trwa w dalszym ciągu.

Leczenie homeopatyczne może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym (np. antybiotykami) lub inną formą leczenia alternatywnego (np. akupunkturą). Leki homeopatyczne można podawać dzieciom, dorosłym i osobom starszym, a także zwierzętom domowym i hodowlanym.

Leków homeopatycznych nie należy mylić z lekami ziołowymi, bo chociaż leki homeopatyczne są bardzo często produkowane z roślin, to jednak nie zawierają skoncentrowanego wyciągu roślinnego, a jedynie zdynamizowany roztwór wodny tej rośliny i powyżej pewnego stężenia nie zawierają w ogóle materialnej postaci tej rośliny.
LOGO Medical Studio

Medical Studio Medycyna Naturalna Tlenoterapia Poznań -ozonowanie krwi, komora hiperbaryczna Poznań,tlenoterapia Poznań poznań, chelatacja poznań, ozon, ozonoterapia, homeopatia, satro,kwas liponowy ,thiogamma,solcoseryl,
oczyszczanie organizmu,vit C,askorbinian sodu, vit C wlewy dożylne,glutation, woda utleniona, nadtlenek wodoru,arginina,lizyna ,niacyna
Strona główna | Chelatacja | Ozonoterapia | Homeopatia | Diagnoza | Cennik | Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych